کاهش دسترسی به چراگاه‌ها و کمبود آب برای کشت علوفه دامی، تولید علوفه سبز در طول سال را با مشکل مواجه می‌کند. تولید علوفه هیدروپونیک روشی مدرن برای تولید علوفه می‌باشد. علوفه هیدروپونیک یک غذای سالم برای دام به شمار می‌رود. علوفه هیدروپونیک بدون استفاده از خاک و با آب کم تولید می‌شود. در سیستم کشت علوفه هیدروپونیک هیچ‌گونه علف هرزی رشد نمی‌کند و گیاهان حاصل از این روش معمولاً سالم‌تر و زودرس‌تر هستند و فضای کمتری را اشغال می‌کنند. این سیستم می‌تواند کاملاً خودکار باشد. مزیت خودکار بودن سیستم این است که، اگر باغبان برای مدت زیادی در گلخانه حاضر نبود، گیاه از کمبود آب و مواد غذایی، تلف نخواهد شد. کشت هیدروپونیک یک فنّاوری مدرن برای جوانه‌زنی بذر است. در واقع اساس و پایه این تکنیک، همان سبزه نوروز ایرانیان باستان با قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال است. در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی، این تکنیک نیز پیشرفت کرده و هم اکنون، به یکی از روش‌های تهیه علوفه سالم برای دام در دنیا تبدیل شده است. تولید علوفه هیدروپونیک در هر فصلی از سال امکان‌پذیر می‌باشد و این روش مشکل عدم دسترسی به چراگاه‌ها در برخی از فصول سال و کمبود آب برای کشت علوفه را برطرف کرده است.

ویژگی‌های اصلی علوفه هیدروپونیک

ارزش غذایی بالای علوفه

علوفه هیدروپونیک ارگانیک و نسبت به علوفه سنتی مواد مغذی بیشتری دارد. علوفه هیدروپونیک حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات، مواد معدنی، پروتئین، اکسیژن و ویتامین‌ها می‌باشد.

زمان رشد بسیار کوتاه

در مقایسه با علوفه سنتی که معمولاً تا دو ماه زمان برای رشد نیاز دارند، علوفه هیدروپونیک را می‌توانید در کمتر از یک هفته پرورش دهید.

مصرف آب کمتر

در مقایسه با تولید علوفه سنتی، برای تولید علوفه هیدروپونیک به آب کمتری نیاز می باشد. در روش هیدروپونیک برای تولید یک کیلوگرم علوفه هیدروپونیک تنها 2 تا 3 لیتر آب نیاز است، اما در روش سنتی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ لیتر آب مورد نیاز می باشد.

تولید آسان در تمام فصول سال

علوفه هیدروپونیک حتی در صورت مشکل کمبود آب، می تواند به طور مرتب در طول سال تولید شود.

عدم نیاز به مواد شیمیایی یا سموم دفع آفات

در صورت طراحی اصولی سیستم، در کشت علوفه هیدروپونیک، گیاه دچار آفت و قارچ نمی‌شود و نیازی به مواد شیمیایی و سموم دفع آفات نیست.

فرایند تولید علوفه هیدروپونیک پروسه تولید علوفه هیدروپونیک بسیار حساس است چرا که کوچکترین نقصی در طراحی سیستم تولید و فضای استقرار سیستم منجر به گسترش آلودگی و ایجاد کپک می‌شود. این امر موجب کاهش راندمان، بیماری دام، کاهش حجم شیر و همچنین سقط جنین می‌شود. بنابراین طراحی این سیستم بایستی به صورت اصولی انجام گیرد تا مانع از رشد کپک و قارچ شود و همچنین راندمان تولید در بالاترین سطح خود قرار گیرد. توجه به این موضوع لازم است که سیستم عملکردی خودکار داشته باشد و نمی‌توان برای کنترل آن به صورت دستی عمل کرد چرا که رفت و آمد افراد نیز موجب انتقال آلودگی می‌شود و همچنین آبیاری و روشنایی این سیستم بسیار حساس بوده و تاخیر در انجام عملیات آبیاری و کنترل نورها موجب ایجاد کپک شده و محصول از بین خواهد رفت. بنابراین یک سیستم اتوماسیون دقیق با قابلیت اطمینان بالا مورد نیاز می‌باشد. طراحی سیستم‌های تولید علوفه هیدروپونیک به صورت طبقاتی و قفسه‌بندی انجام می‌شود که هر طبقه مجهز به سینی‌های کشت، شریان‌های آب و نورهای رشد می‌باشد. تولید علوفه هیدروپونیک در هر فصلی از سال امکان‌پذیر می‌باشد و این روش مشکل عدم دسترسی به چراگاه‌ها در برخی از فصول سال و کمبود آب برای کشت علوفه را برطرف کرده است.

علوفه هیدروپونیک اسمایلی فارم

مشاوره سرمایه گذاری در زمینه کشاورزی و خوراک دام