جیره غذایی دام‌ها با توجه به محدودیت واردات نهاده‌ها تغییر کند

جیره غذایی دام‌ها با توجه به محدودیت واردات نهاده‌ها تغییر کند

جیره غذایی دام‌ها با توجه به محدودیت واردات نهاده‌ها تغییر کند

گروه استان‌ها – نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با توجه به محدودیت در واردات نهاده‌های دامی می‌توان تغییر در جیره غذایی داد. – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، پرویز اوسطی در بازدید اعضای کمسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس از شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد،  اظهار داشت: پرورش علوفه در این واحد تولیدی کار بسیار ارزشمندی است، در چنین شرکت‌هایی پرورش علوفه به روش هیدروپونیک می‌تواند کمک‌کننده باشد، کما اینکه این الگو در خراسان‌جنوبی اجرا شده ‌و با یک کیلو بذر جو می‌توان 5 برابر علوفه را داشت و در نتیجه کاهش مصرف آب اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: یک کار ارزشمندی که شما می‌توانید انجام دهید تولید کودهای آلی و زیستی است، اینجا می‌تواند به عنوان پایلوت کودهای آلی و زیستی برای تولید محصول سالم در کشور باشد که بازار بسیار خوبی هم دارد.

نائب رییس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با اشاره به تغییر جیره غذایی دام‌ها، گفت: با توجه به محدودیت در واردات نهاده‌های دامی می‌توان تغییر در جیره غذایی داد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: مگاپروژه‌های کشاورزی در سطح کشور اجرا می‌شودعضو کمیسیون کشاورزی مجلس: کشاورزی ایران ظرفیت تامین ‌محصولات کشاورزی کشورهای همسایه را دارد”تنش آبی” اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس را به چهارمحال و بختیاری کشاند

اوسطی خاطرنشان کرد: این شرکت می‌تواند شیر مناطق اطراف را جمع‌آوری کند و واحدهای کوچک شیری منطقه با محوریت این شرکت تقویت شوند تا دامداران ضعیف منطقه بتوانند از امکانات این شرکت استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم