علوفه هیدروپونیک برای بزها مفید است؟

علوفه هیدروپونیک برای بزها مفید است؟

علوفه هیدروپونیک برای بزها مفید است؟

علوفه هیدروپونیک برای بزها مفید است؟

 

پرورش علوفه تقریباً در هر مزرعه ای امکان پذیر است و دادن آن به بزهای خود (در کنار چرای معمول آنها) به تغذیه کمک زیادی می کند. علوفه معمولاً از یونجه، کاه، غلات و حبوبات جوانه زده درست می شود، و در حالی که رشد آن معمولاً بسیار آسان است، آیا تغذیه بزها بی خطر است؟

علوفه برای بزها به عنوان بخشی از رژیم غذایی آنها مفید است. علوفه ارزش غذایی افزایش یافته ای را فراهم می کند که برای رشد، تولید شیر و سلامت کلی مهم است. علاوه بر این، مواد مغذی علوفه به فواید دیگری مانند بهبود سیستم ایمنی، طول عمر و طول عمر منجر می شود.بنابراین علوفه برای بزها مفید است. انواع مختلف علوفه چیست و چه مقدار علوفه باید به بزها داد؟  آیا بزها می توانند علوفه هیدروپونیک بخورند؟

 

به عبارت ساده، علوفه غذایی است که به دام داده می شود، برخلاف غذایی که آنها برای خود تهیه می کنند. بسیاری از حیوانات اهلی علوفه را به عنوان مکمل یا کامل از رژیم غذایی خود می خورند.

بزها به خوردن هر چیزی از پوست درخت گرفته تا قوطی های حلبی شهرت دارند. به طور کلی، آنها واقعاً همه چیز می‌خورند.  در واقع، بزها در مراتع خود از علوفه، علف، علف های هرز و غیره تغذیه می‌کنند.

به بیشتر بزها به دلیل افزایش ارزش غذایی و کالری بالا، دانه های اضافی در بالای علوفه آنها داده می شود. علوفه‌های هیدروپونیک همچنین پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی اضافی را فراهم می کنند که به تعادل رژیم غذایی بز کمک می کند.

هر حیوانی که یونجه یا علوفه سبز می خورد، ان را خوب هضم می‌کند، و این شامل بزها نیز می شود. نه تنها بزها می توانند علوفه هیدروپونیک بخورند، بلکه این علوفه فوایدی زیادی برای سلامتی دام دارد.

 

آیا علوفه هیدروپونیک برای بزها خوب است؟

جو و سبزیجات جوانه زده که به صورت هیدروپونیک رشد می کنند منبع خوبی از مواد مغذی برای بزها هستند، اما جایگزین خوبی برای یونجه نیستند. مهم است که رژیم غذایی آنها را به طور کامل با علوفه (هیدروپونیک یا غیر هیدروپونیک) جایگزین نکنید زیرا می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند نفخ شود.  از علوفه هیدروپونیک باید به عنوان مکمل استفاده کنید.

علوفه هیدروپونیک خوراک دامی است که از بذرها و بدون استفاده از خاک و آب جوانه زده است. این خوراک معمولاً با خیساندن دانه ها رشد می کند، به آنها اجازه می دهد تا جوانه بزنند، و رشد آنها عمدتاً در آب (یا یک محیط بدون خاک) تا زمانی که آماده خوردن شوند، ادامه می یابد.

علوفه هیدروپونیک به دلیل سهولت رشد و ارزش غذایی بالایی که دارد، معمولاً از جو ساخته می شود .

بنابراین، در حالی که علوفه هیدروپونیک برای بزها مفید است، مهم است که مطمئن شوید که آنها هنوز یک رژیم غذایی متعادل دریافت می کنند. تغذیه روزانه بزها در مرتع تازه به آنها کمک می کند شاد و سالم بمانند.

 

بزها برای کمک به هضم غذا باید علوفه خشک بخورند. الیاف بلند یونجه به عملکرد صحیح شکمبه یا قسمت اول معده کمک می کند. رژیم غذایی مناسب از علوفه خشک و علوفه هیدروپونیک برای یک بز سالم ایده آل است.

علوفه هیدروپونیک پس از جوانه زدن، به جای استفاده از دانه های خشک، می تواند وزن خوراک دریافتی بزها را سه برابر کند. تغذیه این نوع علوفه برای بزها، افزودنی سبز و سرشار از مواد مغذی را به وعده های غذایی آنها می دهد. این منبع غذایی باعث افزایش سطح ویتامین ها، پروتئین، نشاسته و قند می شود که به سلامت بزها کمک می کند. همچنین جوانه ها نسبت به سایر منابع غذایی هضم راحت تری دارند.

پرورش علوفه هیدروپونیک مخصوصاً زمانی مفید است که بزها دسترسی محدودی به منبع غذایی سبز تازه دارند. دسترسی محدود به مراتع می‌تواند در ماه‌های زمستانی اتفاق بیفتد که علوفه‌ کم است، در مراتع کوچک‌تر که امکان چرای آزاد را ندارند، یا در مراتعی که به شدت تحت تأثیر خشکسالی هستند. 

مزایای پرورش علوفه برای بزها

استفاده از علوفه هیدروپونیک به عنوان غلات مکمل، رژیم غذایی متعادلی را برای بزها فراهم می کند و به آنها کمک می کند تا سالم بمانند. پرورش علوفه هیدروپونیک نیز می تواند با کاهش منابع لازم برای نگهداری مزرعه به کشاورزان و محیط زیست کمک کند.

رشد و استفاده از علوفه برای تغذیه بزها برای سلامتی آنها، مراقبان آنها و به طور کلی محیط زیست فوایدی دارد.

در حالی که این مزایا هنوز برای علوفه هایی که در مراتع رشد می کنند صادق است، علوفه هیدروپونیک می تواند حتی مفیدتر باشد زیرا مقدار زمین، تجهیزات و منابع مورد نیاز (مانند آب) را کاهش می دهد.

به طور کلی، علوفه پایدار است و برای رشد به حداقل تلاش نیاز دارد. علاوه بر این، بزها (و سایر دام ها) را سالم تر نگه می دارد و پتانسیل بالایی برای افزایش طول عمر دارد.

 

فواید سلامتی علوفه هیدروپونیک برای بزها

 

جوانه های هیدروپونیک به غذاهای گیاهی که سیستم گوارشی بز برای آنها طراحی شده است نزدیک تر است. این به شکمبه آنها اجازه می دهد تا سالم تر بماند در حالی که مواد مغذی و آنزیم های زیستی بیشتری را از علوفه متراکم مواد مغذی دریافت می کند.

علوفه همچنین سلامت بز و کیفیت زندگی را از طریق مزایای سلامتی اضافی مانند:

افزایش هیدراتاسیون

کت و سم سالم تر

pH پایین در شکمبه

سیستم ایمنی بهتر

طول عمر بهبود یافته است

جلوگیری از مشکلات باروری و بارداری

بنابراین، علوفه یک منبع غذایی عالی است که برای بزها در ماه‌های زمستان یا حتی در تمام سال، غذای سبز، آب‌رسان و غنی از مواد مغذی فراهم می‌کند. افزودن جوانه های هیدروپونیک به منوی بزها به میزان زیادی سلامت آنها را بهبود می بخشد و با این کار، کار شما را برای پرورش بز بسیار آسان می کند.

مزایای علوفه برای کشاورزان

بزرگترین پیشرفت در رشد علوفه این است که به کشاورزان اجازه می دهد استقلال بیشتری از منابع خوراک خارجی حفظ کنند. علوفه به جای تحت الشعاع قرار گرفتن آب و هوا، کنترل بیشتری بر آنچه که بزها می خورند، می دهد.

به عنوان مثال، در یک خشکسالی، گزینه‌های علوفه‌گیری محدود است و به دلیل افزایش تقاضا، قیمت خوراک به شدت افزایش می‌یابد. رشد علوفه هیدروپونیک تأثیر هر گونه کمبود بر منبع تغذیه شما را کاهش می دهد.

علاوه بر این، علوفه هیدروپونیک یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه است. افزایش هزینه های خوراک غلات و کاهش اراضی مرتعی برای چرا، بسیاری از کشاورزان را برانگیخته است تا به کشت غذای خود روی آورند.

خرید و نگهداری خوراک خشک می تواند گران باشد که هزینه های عملیاتی یک مزرعه را افزایش می دهد. جوانه زدن دانه های دانه خشک می تواند حدود سه برابر وزن خوراک تولید کند که به کاهش هزینه ها کمک می کند.

 

سطح بهبود یافته مواد مغذی در علوفه همچنین به این معنی است که بزها سالم تر می مانند و به طور کلی به بازدیدهای دامپزشکی و هزینه های کمتری نیاز دارند. ماهیت رژیم غذایی یک بز نیز برسطح و کیفیت ​​تولید شده توسط بز تأثیر می گذارد.

گنجاندن علوفه به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل، تولید شیر و همچنین قیمت محصولات گوشت و پنیر حاصل را بهبود می بخشد.

در نهایت، پرورش علوفه هیدروپونیک بسیار کارآمدتر از هر روش دیگری برای تولید خوراک دام شماست. خوراک خانگی به این معنی است که انواع کمتری از غلات باید خریداری و ذخیره شود که زندگی شما را آسان تر می کند. علاوه بر این، تأثیر مواد مغذی اضافی و با کیفیت بالاتر برای بزها به معنای تولید کود کمتر است.

علیرغم کاهش حجم کود بز از علوفه، کیفیت کود دامی به مراتب برتر از قبل خواهد بود.

همانطور که می بینید، تغذیه غلات جوانه زده به عنوان علوفه به حداقل نیروی کار در ازای مزایای بسیاری برای بزها و مزرعه شما نیاز دارد.

فواید علوفه برای محیط زیست

استفاده از علوفه برای بزها برای محیط زیست مفید است و مزرعه ای پایدارتر ایجاد می کند. بزها می‌توانند کل علوفه را از جوانه‌ها تا بستر ریشه بخورند که در مقایسه با کیسه‌های از پیش بسته‌بندی شده، ضایعات خوراک کمتری را به همراه دارد.

رشد علوفه هیدروپونیک همچنین به کاهش مصرف آب و سایر منابع در تولید خوراک کمک می کند.

تولید یا خرید بیشتر انواع متداول خوراک دام برای محیط زیست بسیار بدتر است زیرا اثرات منفی کشت تک محصولی و حذف مواد مغذی زمین می تواند برای نسل ها ادامه داشته باشد. به همین دلیل است که کشاورزی احیا کننده در هنگام تصمیم گیری برای خرید محصولات یک مزرعه به عامل بزرگی برای مصرف کنندگان تبدیل می شود.

علوفه همچنین اثرات زیست محیطی حمل و نقل مقادیر زیادی خوراک را کاهش می دهد. استفاده از علوفه به عنوان یک منبع مکمل باعث بهبود خودپایداری و در نهایت به نفع محیط زیست می شود.

یک بز در روز به چه مقدار علوفه نیاز دارد؟

 

بزها معمولاً باید 2 تا 5 درصد از وزن بدن خود را در روز علوفه مصرف کنند. برای بزهای شیری متوسط، این مقدار روزانه 2 الی 3 کیلو گرم علوفه است. این مقدار بسته به میزان علوفه در منابع غذایی اضافی می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، بزها 8 تا 10 درصد وزن بدن خود را در روز به صورت خوراک و علوفه می خورند. اکثر این مقدار معمولاً از یونجه است و در صورت نیاز با غلات یا علوفه هیدروپونیک تکمیل می شود.

مقدار خوراک مورد نیاز یک بز بسته به سن، سلامت و سطح فعالیت بدنی بز می تواند تغییر کند. بزهایی که باردار هستند یا در دوران شیردهی به غذای بیشتری نیاز دارند تا بتوانند تولید شیر را حفظ کنند.

تغذیه بزها با مواد مغذی با کیفیت بالا برای کمک به تولید گوشت و محصولات لبنی با کیفیت ضروری است. همچنین برای جلوگیری از کمبود و رقابت بر سر غذا، تهیه مقدار مناسب خوراک نیز مهم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم