علوفه هیدروپونیک برای اسب مفید است؟

علوفه هیدروپونیک برای اسب مفید است؟

علوفه هیدروپونیک برای اسب مفید است؟


علوفه هیدروپونیک چه مزایا  و معایبی دارد؟

علوفه هیدروپونیک

فن اوری هیدروپونیک،رشد گیاهان در محیط های بی اثر بدون خاک، کشاورزی متعارف را متحول کرده است و امروزه بسیاری از کشاورزان از آن به عنوان یک وسیله جایگزین برای به دست آوردن محصول بیشتر با منابع کمتر استفاده می کنند. اگرچه مفهوم سیسستم هیدروپونیک در هنگام پرورش سبزیجات، میوه‌ها و گل‌ها رایج است، اما روند رو به رشدی در رشد خوراک دام از طریق فناوری هیدروپونیک که عموماً به عنوان علوفه هیدروپونیک شناخته می‌شود، وجود دارد. دز ادامه به برسی معایب و مزایای علوفه هیدروپونیک می‌پردازیم، که ایا می‌توان از ان استفاده کرد یا نه؟ ایا مزایای علوفه هیدروپونیک به معایب ان برتری دارد یا نه؟

همانطور که همه ما می دانیم، تغییرات آب و هوایی در بسیاری از نقاط جهان به قیمت بالای غذای دام، کنسانتره، غلات و یونجه کمک کرده است.

علوفه هیدروپونیک جایگزین ارزان تری نسبت سایر علوفه‌ها است که کشاورزان می توانند جوانه های سالم و مغذی را در عرض 7 روز پرورش دهند و دام های خود را تغذیه کنند. که نسبت به سایر خوراک دام قیمت معقول و ارزش غذایی بالایی دارد.

علوفه هیدروپونیک از گیاهان جوانه زده مانند جو تهیه می شود. شبدر، نخود گاوی، جو، سورگوم و ذرت. این نوع خوراک فواید بسیار زیادی برای حیوانات دارد زیرا ارزش غذایی بالایی دارند.

فرآیند جوانه زدن در علوفه هیدروپونیک حیاتی است زیرا فیبر را افزایش می دهد و دانه را به اجزای خوش طعم تر تجزیه می کند. علاوه بر این، علوفه هیدروپونیک به طور طبیعی عاری از آفت‌کش‌ها یا علف‌کش‌ها رشد می‌کند و در نتیجه آن را به یک ماده غذایی با کیفیت بالا تبدیل می‌کند. دانه های جو به دلیل پتانسیل تبدیل بالایی که دارند. 1 کیلو گرم دانه جو می تواند حدووا تا 7 کیلو گرم علوفه تولید کند. برای اطمینان از جوانه زنی سریع تر، مطمئن شوید که بذرها را یک شبه خیس کرده اید. در طی 7-8 روز، علوفه به حداقل نور نیاز دارد زیرا انرژی برای جوانه زدن در خود بذر است.

معایب علوفه هیدروپونیک

هزینه اولیه بالایی دارد
زمان ذخیره سازی برای علوفه هیدروپونیک محدود است
مستعد ابتلا به کپک، قارچ و باکتری است. البته اگر موارد بهداشتی و شرایط محیطی برای ان مهیا نشود.

پس از 7-8 روز، جوانه‌ها رش می‌کنند، و شما حصیر شاخ و برگ خود را آماده خواهید کرد. سپس می توانید حصیر شاخ و برگ را از سینی ها بردارید و مستقیماً به دام های خود (گاو، مرغ، بز و دیگران) بدهید.

هنگامی که حصیر شاخ و برگ را جدا کردید، سینی ها را کاملا تمیز کنید و می توانید دسته بعدی خود را بلافاصله بکارید. علوفه باید در عرض 8 روز برداشت شود زیرا می تواند زرد شود یا قارچ ها یا باکتری های مضر رشد کند که اگر برای روزهای بیشتری بدون برداشت باقی بماند می تواند به دام شما آسیب برساند.

مزایای علوفه هیدروپونیک

شاخ و برگ از کیفیت بالایی برخوردار است زیرا حاوی هیچ گونه کود، علف کش یا آفت کش نیست. در می‌توان این‌گونه گفت که این علوفه یک غذای کاملا ارگانیک است.

این سیستم آب کمتری مصرف می کند و بلوغ سریع تری دارد بنابراین برای مناطق خشک مناسب است

علوفه هیدروپونیک دارای تغذیه و هیدراتاسیون برتر نسبت به سایر مواد غذایی است

منجر به تحریک اشتها می شود که باعث افزایش بهره وری می شود

کشاورزان هزینه‌های نیروی کار کمتری را متحمل می‌شوند و در نتیجه سود را به حداکثر می‌رسانند

حتی اگر زمین بزرگی نداشته باشید، می توانید در یک منطقه کوچک بازدهی بالایی داشته باشید

کاهش ضایعات زیرا حیوانات از همه چیز تغذیه می کنند همراه با افزایش قابلیت هضم علوفه

می توان از آن به عنوان روشی برای دستیابی به تامین خوراک دام پایدار در طول سال استفاده کرد.

ایا علوفه هیدروپونیک برای برای اسب مفید است؟

اسب ها چرندگان طبیعی هستند. آنها برای خوردن مقدار کمی غذا و هضم آن در مدت زمان طولانی طراحی شده اند. در طبیعت، اسب ها تا 18 ساعت در روز چرا می کردند و گاهی اوقات مسافت های زیادی را برای یافتن علوفه کافی طی می کردند. چرا نه تنها روش ترجیحی آنها برای جمع آوری غذا است، بلکه فواید فیزیولوژیکی و روانی بسیاری دارد که به سلامت کلی آنها کمک می کند.

اگر به میانگین کارت خوراک در انبار خود نگاه کنید، با آنچه که طبیعت برای اسب ها تجویز کرده است بسیار متفاوت خواهد بود. در حالی که این غیرعملی است که فکر کنیم می‌توانیم دقیقاً آنچه را که یک اسب برای خوردن در نظر گرفته شده است و چگونه آن را می‌خورند تکرار کنیم . ما می‌توانیم بهتر از نحوه تغذیه اسب‌هایمان امروز انجام دهیم.

اکثر خوراک های تجاری موجود برای اسب ها به نوعی پردازش شده اند. فرآوری خوراکی را می گیرد که اسب به طور طبیعی نمی تواند آن را بخورد یا قادر به هضم موثر آن نیست و آن را به خوراکی تبدیل می کند که می تواند از آن تغذیه کند. برخی از خوراک‌های تجاری حاوی علف‌ها و علوفه‌ای هستند که اسب می‌خورد، اما آنزیم‌ها و باکتری‌های مفیدی که به هضم غذا کمک می‌کنند، در طی فرآوری از بین می‌روند.

رژیم غذایی مناسب برای اسب چیست؟

علوفه هیدروپونیک برای اسب
علوفه هیدروپونیک برای اسب

همه ما دوست داریم اسب هایمان شاد و سالم باشند، اما برای اینکه آنها در بهترین حالت خود باشند، باید به گونه ای به آنها غذا دهیم که فرآیند تغذیه طبیعی آنها را شبیه سازی کند. این بدان معنا نیست که شما نیاز به داشتن هکتارها و هکتارها مرتع در تمام طول سال دارید. تنها چیزی که نیاز دارید فضایی در انبار، زیرزمین، گاراژ یا سوله خود است و می‌توانید از سیستم تغذیه برای رشد تمام خوراک تازه و سبز مورد نیاز خود با هیدروپونیک استفاده کنید.

علوفه هیدروپونیک یک منبع غذایی زنده و سبز است که مانند جو از دانه غلات جوانه می زند. علوفه کاملاً طبیعی است و در شرایط مناسب حتی می توان آن را ارگانیک دانست. این خوراکی قابل مقایسه با مرتع تازه است و مشابه علوفه هایی است که دستگاه گوارش اسب برای پردازش آنها طراحی شده است. این اولین و مهمترین مزیت در مورد علوفه است: این یک خوراک طبیعی برای اسب شما است.

فواید سلامتی علوفه برای اسب

علوفه، که خوراکی طبیعی برای اسب‌های شماست و نزدیک به چیزی است که طبیعت برای خوردن آن‌ها در نظر گرفته است، در را به روی تعداد زیادی از فواید سلامتی باز می‌کند که از نوک گوش تا سم‌هایشان قابل مشاهده است.

قابلیت هضم  

 جوانه زدن غلات نشاسته را به قند تبدیل می کند که هضم آن برای اسب بسیار آسان تر است. علوفه همچنین مملو از آنزیم های مفیدی است که به هضم و جذب مواد مغذی کمک می کند. غلات و خوراک غلیظ می توانند بسیار نشاسته ای باشند. هضم نشاسته زمان زیادی می برد و می تواند اسب را احساس سیری کند، بنابراین او نمی خواهد تمام روز یونجه خود را نیش بزند. از آنجایی که هضم آن بسیار طول می کشد، ممکن است قبل از رسیدن به روده عقبی به طور کامل تجزیه نشود و این می تواند منجر به مشکلات سلامتی جدی مانند قولنج و لامینیت شود.

در دسترس بودن مواد مغذی 

از آنجایی که علوفه بسیار قابل هضم است، اسب ها می توانند از مواد مغذی طبیعی به طور کامل استفاده کنند. علوفه مملو از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌هایی است که سلامتی را ارتقا می‌دهند و به یک رژیم غذایی متعادل کمک می‌کنند.

افزایش هیدراتاسیون 

علوفه دارای رطوبت بالایی است که آن را از خوراک خشک بسیار متفاوت می کند. این می تواند تا 90٪ آب باشد، که تا حد زیادی هیدراتاسیون را بهبود می بخشد. آب برای سلامتی بسیار مهم است. برای عملکردهای بدن حیاتی است و به چیزهای زیادی کمک می کند که فهرست کردن همه آنها غیرممکن است.

سطوح انرژی بالاتر 

انرژی کمتری برای هضم علوفه مصرف می شود و محتوای قند به راحتی به انرژی تبدیل می شود. اسب‌ها می‌توانند انرژی را که برای هضم استفاده نمی‌کنند هدایت کنند و انرژی اضافه شده از قند همگی به افزایش انرژی کمک می‌کنند. اسیدهای آمینه همچنین آزادسازی آهسته انرژی را فراهم می کنند. اسب شما به طور مداوم سطح انرژی بالاتری در علوفه خواهد داشت. این انرژی زیاد نیست، اما به اندازه کافی برای تقویت و کار کردن با نیروی تازه کار می کند.

زمان بهبودی کمتری پس از کار سخت مورد نیاز است 

بهبودی  انرژی می‌گیرد. با انرژی بدست آمده از رژیم غذایی علوفه، اسب شما می تواند سریعتر بهبود یابد. اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری موجود در علوفه همچنین به ساخت بافت عضلانی در کنار ویتامین‌هایی که به بهبود طبیعی و تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند، کمک می‌کنند. افزایش هیدراتاسیون از جوانه های علوفه نیز با دفع سموم از خون به بهبودی کمک می کند.

کاهش موارد قولنج، زخم و التهاب  

قولنج و زخم معده در اسب ها شایع است. این شرایط می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد، از جمله اینکه اسب چه چیزی و چقدر می خورد. تغذیه علوفه بسیاری از این علل را کاهش می دهد. همه اینها به قابلیت هضم و علوفه بودن غذا برمی گردد که بسیار شبیه چیزی است که اسب در طبیعت می خورد. اسیدهای چرب ضروری و افزایش هیدراتاسیون علوفه به رفع التهاب و بهبود جریان خون کمک می کند.

اینها تنها تعدادی از فواید سلامتی اسب ها هستند. چند مورد دیگر که قابل ذکر است عبارتند از بهبود درخشندگی و ظاهر کت، رفتار و خلق و خوی بهتر، سم های قوی تر، چرخه های حرارتی زودتر و سازگارتر. علوفه همچنین آرام بخش است زیرا فرآیند تغذیه طبیعی آنها را شبیه سازی می کند.

اگر به اسب خود غذای طبیعی و سالم بدهید، او سالم خواهد بود. من مقدار زیادی از فواید شگفت‌انگیز تغذیه اسب‌های شما را پوشش دادم و امیدوارم در مورد عواملی که باعث آن‌ها می‌شود روشن کنم. مزایای زیادی وجود دارد که من در مورد صرفه جویی در هزینه، مزایای زیست محیطی و مزایایی که برای شما و مزرعه شما دارد پوشش ندادم – فضای کافی در یک پست وجود نداشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم