آیا علوفه هیدروپونیک برای طیور مناسب است؟

آیا علوفه هیدروپونیک برای طیور مناسب است؟

علوفه هیدروپونیک برای طیور

علوفه هیدروپونیک برای طیور مناسب است؟

جوجه ها چه می خورند؟ مقداری خوراک، برای طیور چقدر است و علوفه چیست؟ اگر جوجه دارید اما فضایی برای چراندن ان‌ها ندارید یا شما یک حیاط دارید اما ممکن است در تمام طول سال علف بخواهید، حتی زمانی که رشد نمی کند. سپس یک سیستم علوفه مرغ در خانه شما یک ضرورت است. پرورش علوفه برای جوجه ها بسیار آسان است، هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. چون بعد از داشتن خوراک مناسب نگداری از ان اسان خواهد شد.

قبل از شروع، فقط بدانید که علوفه مرغ می تواند به آسانی یا به همان اندازه پیچیده باشد که شما می خواهید تا زمانی که در حال پرورش علوفه هستید، هیچ راه درست یا غلطی برای انجام آن وجود ندارد. همچنین می تواند همانطور که می خواهید گران یا ارزان باشد. این کار یا همه کارهای فنی ارزان یا گران شدنش، موفقیت یا شکستش بستگی به این دارد که شما برای انجام این کار از چه افرادی کمک می‌گیرید. سعی کنید برای مشاوره یا انجام کارهای فنی از افراد متخصص کمک بگیرید. مشاورین و افراد متخصص در اسمایلی فارم در خدت شما هستند تا در این زمینه به مشاوره بدهند.

برای پرورش طیور بهترز است از غلاتی استفاده کنیم؟

هنگام پرورش علوفه برای جوجه ها، چند دانه مختلف وجود دارد که می توانید برای جوانه زدن از آنها استفاده کنید. می توانید فقط یکی از این دانه ها یا مخلوطی از آنها را برای خوراک مرغ خود استفاده کنید.

غلاتی که می توانید برای علوفه استفاده کنید عبارتند از:

گندم

جو دوسر

جو

چاودار

همه غلات زمانی که جوانه بزنند، خیسانده شوند یا به علوفه جوجه تبدیل شوند، 80 درصد قابل هضم تر می شوند. جوجه های شما نیاز به مصرف کمتر علوفه مرغ نسبت به مقدار غذای معمولی که به طور منظم می خورند صرفاً به این دلیل است که ارزش غذایی آن بیشتر است. سرعت جذب علوفه در سیستم جوجه نیز بیشتر و کارآمدتر است.

برای اینکه بدانید جوجه‌ها واقعاً چقدر غذا می‌خورند، می‌توانید جوجه ها به 2 تا 3 درصد از وزن بدن خود به علوفه در روز نیاز دارند، در صورتی که شما روزانه فقط از علوفه (نه غذا) تغذیه می کنید. آن را همراه با شن، مواد معدنی و مکمل های ویتامینی خود ارائه دهید. با این روش می‌توان فهمید جوجه‌ها در روز چقدر به علوفه تازه احتیاج دارند.

مراحل پرورش علوفه طیور

می توانید علوفه مرغ را به همان سادگی یا پیچیده که دوست دارید درست کنید. برخی از مردم فقط دسته‌های کوچکی از علوفه برای جوجه‌ها را در یک پنجره آفتاب‌گیر در طول ماه‌های زمستان می‌کارند . در حالی که افراد دیگر سینی‌های عظیمی از علوفه را در قفسه‌های بزرگ با چراغ‌های رشد در تمام طول سال می‌کارند.

آنچه برای پرورش علوفه نیاز دارید:

سینی کشت برای ایجاد بستر کشت

دانه های انتخابی برای جوانه زدن

آب تمیز و سالم و قابل شرب 

مخزن یا اب پاش ( اگر می‌خواهید به صورت دستی ابیاری انجام شود )

قفسه بندی و ساخت اسکلت برای چیدن سینی‌های کشت بر رووی ان ( از افراد متخصص برای این کار کمک بگیرید )

 برای تامین نور ان از چراغ‌های رشد استفاده کنید.( برای خرید از فراد متخصص کمک بگیرید چون باید ضد اب یاشند)

مراحل کشت علوفه هیدروپونیک برای طیور

مرحله 1:

بذر‌های مورد نظر خود را یک شب در یک سطل یا کاسه درجه مواد غذایی خیس کنید. این روند را به سرعت آغاز می کند.

گام 2:

یک ظرف محکم، مانند سینی‌های کشتعلوفه ، به عنوان پایه علوفه خود پیدا کنید. قالب های پلاستیکی یا فلزی قدیمی به خوبی کار می کنند. اگر سوراخی در ته آن وجود ندارد، سوراخ‌های کوچک زیادی در قسمت پایین ایجاد کنید – به اندازه کافی بزرگ برای تخلیه آب، اما به اندازه‌ای کوچک که دانه‌ها هنگام آبیاری فرار نکنند. اگر سوراخ های شما خیلی بزرگ است، ممکن است مجبور شوید یک آستر مشبک پلاستیکی را در کف ظرف قرار دهید.

مرحله 3:

دانه های خیس شده خود را داخل سینی کشت بریزید. برای هر سینی می ‌توانید کمتر از یک  کیلو گرمبریزی. شما می‌توانید  فقط یک لایه نازک اضافه کنید تا زمانی که دیگر کف سینی را نبینید. سپس قبل از قرار دادن آنها در محل دائمی خود، اجازه دهید تا آبکش کنند.

مرحله 4

دانه ها را مرطوب نگه دارید، اما نه خیس، تا زمانی که شروع به جوانه زدن کنند. می توانید این کار را با استفاده از یک بطری اسپری آب انجام دهید، یا به سادگی علوفه را هر روز زیر آب قرار دهید و اجازه دهید کاملاً تخلیه شود. مطمئن شوید که آنها را در مکانی آفتابی قرار داده اید تا سریعتر رشد کنند.

اگر می خواهید آنها را یکنواخت تر رشد دهید، می توانید از سیستم رشد نور استفاده کنید.

اگر می‌خواهید دانه‌ها تخلیه شوند (به‌جای استفاده از بطری اسپری)، می‌توانید زیر آن‌ها یک ظرف آبکش یا ورق شیرینی قرار دهید.

مرحله 5:

بعد از 3 تا 7 روز، بسته به دمای خانه یا جایی که علوفه در آن قرار دارد، علوفه شما به خوبی جوانه می زند. هنگامی که علوفه به طول دلخواه رسید، آن را وارونه روی یک سطح تمیز برگردانید و از پایین، جایی که ریشه ها هستند، برش دهید. مربع های  کوچک در اندازه دلخواه درست کنید و جلو طیور خود بریزید.

برای تسلط بر علوفه می‌توان چند بار تلاش کرد، اما هنگامی که بر آن مسلط شدید، شروع به ایجاد یک سیستم چرخشی ثابت می‌کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

در حالی که علوفه عالی است ، اگر فضا اجازه دهد، قرار دادن طیور در مرتع، بیشتر اوقات سال بهترین گزینه است. علوفه در مواقعی که پرورش مرتع گزینه مناسبی نیست یا در ماه های سرد در دسترس نیست، به عنوان جایگزین مرتع عمل می کند.

چرخاندن علوفه برای رشد مداوم

اگر می‌خواهید دائماً دسته‌هایی از علوفه در دسترس داشته باشید، می‌توانید در روز اول بیش از یک ماهیتابه درست کنید. سپس هر چند روز یکبار چند سینی دیگر درست کنید. همانطور که هر چند روز یک بار به ساخت سینی‌ها ادامه می دهید، یک منبع دائمی علوفه در دسترس خواهید داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم