لامپ رشد گیاه خانگی مناسب بر ای گل‌ها

لامپ رشد گیاه خانگی مناسب بر ای گل‌ها

لامپ رشد گیاه 7 وات

لامپ رشد  گیاه خانگی

در زمستان با کوتاه شدن طول روز، میزان نور و شدت نوری که گیاهان باید دریافت کنند کاهش می‌یابد. و اگر همین روند ادامه پیدا کند، گیاه روز‌به‌روز پژمرده خواهد شد. برای اینکه بتوانیم گیاه شادابی داشته باشیم بهتر است از لامپ رشد خانگی استفاده کنیم. با استفاده از این لامپ‌ رشد می‌توان نیاز نوری گیاهان وگل‌های خانگی را برطرف کرد. بیشتر خانه‌ها فضایی خیلی کم برای پرورش گل‌ها دارند. پس گیاهان در طول سال به نور احتیاج دارند. بنابراین گیاهان در طول سال می‌توان از نوررشد خانگی برای پرورش گیاهان استفاده کرد، و گیاهان شادابی در طول سال داشت. پس می‌توان گفت کسانی که در خانه گل و گیاه نگهداری می‌کنند و خانه‌هایشان نور کاغی ندارند می‌توانند از لامپ رشد خانگی استفاده کنند.

برای اینکه بتوانیم در داخل اپارتمان گیاهان شاداب‌تری پرورش دهیم باید به چند تکته توجه کنیم.

اگر بخواهیم یک گلی را در داخل اپارتمان پرورش دهیم باید در مورد ان گیاه اطلاعاتی به دست بیاوریم. باید بدانیم گیاه مورد نظرمون در طول روز چقدر به نور احتیاج دارد. علاوه‌بر نور باید در مورد اب‌دهی و شرایط نگهداری ان هم، تحقیق کنیم

در اپارتمان بیشتر گیاهان به دلیل نا اگاهی از شرایط نگهداری شروع به پژمرده شدن می‌کنند. و برای جلوگیری از این کار بهترین روش این است که در مورد گیاه مورد نظر تحقیق کنیم.

گیاهان اپارتمانی، نیازی به نور مستقیم ندارند. و در نور شدید شروع به پژمرده شدن می‌کنند. چراغ رشد خانگی نور مستقیم برای گیاه ایجاد نمی‌کند، و این قابلیت را دارد که بتوان در زمان‌های دلخواه روشن و خاموش کرد.

علاوه نور گیاهان به هوای تازه احتیاج دارند، ولی نباید ان‌ها در معرض وزش باد سنگین قرار داد چون گل‌ها ضعیف هستند و موجب اسیب دیدگی به گیاه می‌شود.

همه ما می‌دانیم گیاهان به ابیاری مداوم نیاز دارند. شاید باور بیشتر مبتدیان این است، که گیاهان هر روز به ابیاری نیاز دارند. ولی این حرف کاملا اشتباه است. همه گیاهان شرایط نگهداری یکسانی ندارند. و شارایط ابیاری ان‌ها کاملا متفاوت است. چون بعضی از گیاهان باید هروز ابیاری شوند و بعضی دیگر به هفته‌ای دوبار یا بیشتر یا کمتر به ابیاری احتیاج داشته باشند. 

پس باید قبل از خرید باید در مورد ان گیاه کاملا تحقیق کنیم و از شرایط نگهداری ان کاملا اگاه باشیم.

لامپ رشد گیاه خانگی

اگر بخواهیم در چند جمله لامپ رشد گیاه خانگی را تعریف کنیم. باید بگویم این چراغ رشد گیاه در حقیقت طیف لازم برای رشد گیاه را ایجاد می‌کند. این طیف‌ها فرایند فتوسنتز گیاه را بهبود می‌بخشند و رشد گیاه را فراهم می‌کنند. بیشتر ایرانیان علاقمند به گل و گیاه هستند و بیشتر خانه‌ها و به دلیل ساخت سازهای زیاد و کمبود نور در داخل اپارتمان نیازمند نور رشد هستند.

مزایا و معایب چراغ رشد خانگی

چراغ رشد خانگی از LED ساخته می‌شوند.  و برای گیاهان خامگی بسیار مناسب هستند. این نورهای رشد مصرف بسیار کمی دارند، و طیف لازم برای فتوسنتز و رشد گیاه را دارند، و گرمای کمی دارند. و طول عمر بالایی دارند.

این چراغ‌های رشد معایب خیلی کمی دارند، و اصلی‌ترین معایب ان این است، که هزینه بالایی دارد. ولی شرکت اسمایلی فارم با توجه به نیاز مشتری چراغ رشد مخصوص با قیمت مناسب تولید می‌کند.

نور گیاه خانگی

قبلا هم گفتیم، نور لامپ رشد خانگی از طیف‌هایی است که سرعت رشد گیاه را بیشتر می‌کند. گیاهاان اپارتمانی به سه دسته گیاهان روز بلند، روز کوتاه، خنثی تقسیم می‌شوند.

گیاهان روز بلند همان طور که از اسمشان مشخص است، به نور بیشتری احتیاج دارند. و بیشترشان در طول روز به ۱۰ الی ۱۲ ساعت نور احتیاج دارند.

گیاهان روز کوتاه به گیاهانی گفته می‌شود، که نور خیلی کمی احتیاج دارند. و نور مستقیم خورشید باعث پژمردده شدن ان‌ها می‌شود.

و گونه سوم گیاهان اپارتمانی، گیاهان نور خنثی است. که به نوری میانه از روز بلند و روز کوتاه نیازمند است. که چراغ‌‌های رشد خانگی همه نیازهای رشد گیاه را در همه گروه‌ها برطرف می‌کند.

انتخاب لامپ رشد اپارتمانی

انتخاب لامپ رشد برای گیاهان، برای افراد مبتدی کار بسیار سختی است. برای خرید باید اطلاعات کافی در مورد نور رشد داشته باشید. برای اینکه بدانید لامپ رشد باید چه ویژگی داشته باشد، می‌توانید به پست نور رشد مراجعه کنید.

از وال واشر می‌توانید استفاده کنید. وال واشر به صورت خطی است و اندازه‌های مختلفی دارد که با توجه به نیازتون می‌توانید انتخاب کنید.

لامپ‌های سرپیچی هم برای گیاهان در بازار می‌توانید پیدا کنید، که در اندازه و وات‌های مختلف وجود دارد.

خرید لامپ رشد گیاه اپارتمانی

لامپ رشد گیاه اپارتمانی در بازار و اینترنت به فروش می‌رسد. ولی قبل از خرید باید اگاهی کامل از نور رشد و شرکت سازنده ان داشته باشیم. در غیر این صورت خرید توصیه نمی‌شود.

شرکت و افراد زیادی هستند، که اقدام به تولید نور می‌کنند، ولی چه کسی نور رشد واقعی دست مشتری می‌دهد؟

در پست خرید لامپ رشد ارزان در مورد انتخاب نور رشد توضیحات کاملی دادیم  که می‌توانید مطالعه کنید.

اگر بخواهیم کل بحث لامپ رشد خانگی را خلاصه کنیم. باید بگویم که چراغ رشد خانگی باید طیف لازم برای رشد گیاه را داشته باشد. و با توجه به نوع گیااه و نیاز ان می‌توانیم لامپ رشدمان را انتخاب کنیم. پس بل از اینکه بخواهیم لامپ رشد را انتخاب کنیم، باید نیاز گیاه را در نظر بگیریم. و باید اطلاعات کاملی از رشد گیاه داشته باشیم .

شرکت مینو گستر هوشمند ابان با نام تجاری اسمایلی فارم، لامپ رشد خانگی با توجه به نیاز مشتری تولید می‌کند که تمام طیف مورد نیاز گیاه را فراهم می‌کند شما با مرجعه به قسمت فروشگاه، می‌توانید از تمام لامپ‌های خانگی اسمایلی فارم دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم