پرورش گل با لامپ رشد گیاه خانگی

پرورش گل با لامپ رشد گیاه خانگی

لامپ رشد گیاه خانگی

پرورش گل با لامپ رشد گیاه خانگی

لامپ رشد گیاه خانگی زمانی به کار می‌اید، که ما نور کافی برای رشد را نداشته باشیم. شما فرض کنید، یک گل یا گیاهی را خریده‌اید، شما می‌توانید کود و اب را در جایی به گل بدهید، و حتی می‌توانید کنترل دمایی با یک دماسنج انجام دهید. ولی گل برای رشد به چیزی بیشتر از این نیاز دارد، و ان هم نور است. نور عمل رشد و فتوسنتز را برای گیاه انجام می‌دهد. نیاز گیاه به نور به گونه‌ای است که اگر به صورت روزانه و مداوم دریافت نکند، به مرور پژمرده خواهد شد. البته میزان دریافت نور بستگی به گونه‌ گیاهی هم دارد. با توجه به اهمیت  نور در رشد گیاه نمی‌توان ان را از گیاه جدا کرد. نور با توجه به موقعیت مکانی خانه و موقعیت جغرافیایی همیشه در دسترس نیست. و تنها راه چاره استفاده از لامپ رشد گیاه خانگی است. چراغ رشد گیاه تمام نیاز نوری گیاه برای فتوسنتز و رشد فراهم می‌کند. پس بهتر است برای جلوگیری از پژمرده شده گیاه از چراغ رشد گیاه خانگی استفاده کنیم. با انتخاب درست چراغ رشد گیاه می‌توان گیاهان مختلفی را در اپارتمان پرورش داد. حتی می‌توانید سبزیجات خوراکی هم داخل اپارتمان پرورش دهید. با لامپ رشد گیاه در زمستان هم می‌توانید در داخل اپارتمان سبزی خوراکی پرورش دهید. چون چراغ رشد گیاه شما را از نور خورشید بی‌نیاز می‌کند.

رنگ نور  

نورخورشید تمام رنگ‌ها را داراست و تمام طیف‌های لازم برای رشد را دارد. رنگ قرمز ، ابی و بنفش و.. برای رشد بهتر گیاه مناسب هستند. که چراغ‌های رشد اسمایلی فارم تمام طف‌های لازم برای رشد گیاه دارا می‌باشد. برای رشد گیاهان خانگی می‌توانید از چراغ رشد گیاه خانگی اسمایلی فارم استفاده کنید. چراغ‌های رشد ما دارای جای سرپیچ و پایه برای نصب هستند، که امکان نصب را برای مشتریان در اپارتمان راحت می‌کنند.

شدت نور

در چراغ رشد خانگی، شدت نور دریافتی گیاه به فاصله ان گیاه از چراغ رشد بستگی دارد. در بیشتر موارد حتی نور کنار پنجره هم جوا‌ب گوی گیاه نیست و در طول زمستان گیاه اذیت می‌شود. نیاز گل‌ها و گیاهان به نور کاملا متفاوت است، و این کاملا به نوع گیاه بستگی دارد. گل‌های اپارتمانی معمولا روز بلند، روز کوتاه یا حنثی هستند. قبل از خرید لامپ رشد گیاه، در مورد گل و یا گیاه‌ خودتان کاملا برسی کنید، و نیاز‌های ان را بدانید. چراغ رشد در فاصله ۱۰ الی ۱۵ سانتی متری ایده‌ال‌ترین فاصله برای گیاهان است، چون در این فاصله تمام طیف‌ها برای رشد دریافت می‌کند.

مدت زمان مناسب

همان طور نور برای برای رشد گیاه مناسب است، تاریکی و استراحت هم برای رشد گیاه واجب است. پس مهم نیست که چه نوع گیاهانی را پرورش می دهید، باید به آنها استراحت دهید. وقتی هوا تاریک است، گیاهان تنفس می کنند که بخش مهمی از روند رشد آنها است. تعادل زمان استراحت تا زمان رشد فعال بر بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی، از جمله سرعت رشد، و تشکیل جوانه ها و میوه تاثیر می گذارد. پس با حفظ تعادل می‌توانید رشد گیاه را در حالت نرمال قرار دهید. میانگین نور دریافتی در طول روز بین ۱۰ الی ۱۸ ساعت است، که با توجه به روز بلند، روز کوتاه و حنثی بودن گیاه این اعداد می‌تواند تغییر کند. به صورت میانگین گیاهان روز بلند ۱۲ الی ۱۸ ساعت و گیاهان روز کوتاه ۱۰ الی ۱۲ ساعت و روز خنثی ۸ الی ۱۰ ساعت نور در روز احتیاج دارند.

ال ای دی رشد گیاه

همانطور که از نام آنها نشان داده شده است، چراغ های رشد گیاه خانگی، لامپ هایی هستند که از تراشه های ال ای دی به روشی مدرن و کارآمد برای تولید نور برای گیاهان در حال رشد استفاده می کنند. چراغ‌های رشد گیاه خانگی در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند، اما به عنوان ضروری‌ترین واحدهای چراغ‌های رشد ، تراشه‌های LED بیشترین تأثیر را بر کیفیت نور، یعنی طیف (رنگ‌ها) و شار فوتون (روشنایی) تولید شده دارند. از آنجایی که تولید کنندگان چراغ رشد گیاه می توانند ال ای دی‌هایی را که در لامپ های خود استفاده می کنند انتخاب کنند، مهم است که بفهمیم کدام نوع از لامپ‌های رشد گیاه برای کاربرد خاص مناسب تر است. یکی از مزایای لامپ‌های رشد گیاه در مقایسه با راه حل های روشنایی سنتی، توانایی تطبیق نور با نیازهای گیاهان است.

ال ای دی رشد گیاه طیف‌هایی از خود ساطع می‌کنند که نیازنهای گیاه را برای رشد بهتر فراهم می‌کند. چراغ رشد گیاه خانگی اسمایلی فارم با توجه به استاندارد روز دنیا ساخته می‌شود، و از کیفیت بالایی برخوردار است. ال ای دی‌های استفاده شده در این لامپ‌ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باعث می‌شود تمام نیاز نوری گیاه را برطرف کنند. برای اینکه بتوانید بهترین خرید را داشته باشید می‌توانید از مشاورین متخصصان ما در ارتباط باشید و از ان‌ها برای خرید بهتر مشاوره بگیرید. با مراجعه به قسمت تماس با ما می‌توانید با در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم