ساخت لامپ رشد گیاه

ساخت لامپ رشد گیاه

ساخت لامپ رشد گیاه

لامپ رشد گیاه

مهم‌ترین دلیلی که ما را به فکر ساخت لامپ رشد گیاه می‌اندازد، قیمت بالای لامپ رشد گیاه است. در ادامه باهم برسی می‌کنیم، برای اینکه بخواهیم لامپ رشد گیاه یا همان نور رشد گیاه بسازیم، باید چه چیزهایی یاد بگیریم. البته در همه فروشگاه‌ها نور رشد قیمت متفاوتی دارد. که انتخاب خرید را برای ما خیلی سخت می‌کند. ولی ما در پست‌های نو رشد توضیحات مفصلی در مورد خرید لامپ رشد گیاه دده‌ایم. برای اینکه بخواهیم شروع به ساخت چراغ رشد گیاه بکنیم باید بدانیم که بدون داشتن علم کافی نباید همچین کاری را شروع بکنیم. چون ساخت ان کاملا تخصصی است. پس قبل از شروع باید به علم الکترونیک، علم باغبانی و گیاه شناسی اگاهی کامل داشته باشیم، تا بتوانیم هم درک درستی از نور رشدداشته باشیم و هم روند ساخت برای ما اسان‌تر باشد. و همچنین تجهیزات کافی برای مونتاژ داشته باشیم. البته باید در نظر داشته باشید، ساخت چراغ رشد خانگی برای نیاز شخصی خودتان مقرون به صرفه نیست و هزینه زیادی را می‌طلبد.

تجهیزات مورد نیاز برای شروع به ساخت

علاوه براینکه برای علم الکترونیک و باغبانی برای ساخت لازم است. باید دستگاه طیف سنج برای اندازه گیری طیف ال ای دی داشته باشیم و همچنین علم استفاده از ان را باید بلد باشیم. بعد از داشتن علم کافی می‌رسیم به قطعه‌های فیزیکی که قطعه‌های اصلی هستند.

LED مخصوص رشد گیاه، هیت سینک، درایور، سیم، قلع، هویه، سیم چین، قلع کش و…  بخشی از وسایل مورد نیازی است. که برای شروع لازم است.

خرید یا ساخت

شرکت مینو گستر هوشمند ابان با نام تجاری اسمایلی فارم با متشکل از کارشناسان الکترونیک، گیاه شناسی  با بهره گیری از علم روز دنیا در زمینه ساخت چراغ رشد گیاه، اقددام به تولید انواع نور رشد می‌کند. فعالیت اسمایلی فارم هم در زمینه نور رشد هم در زمینه صنعتی و هم خانگی است.

اگر می‌خواهید یک کارگاه تولید نور رشد راه بیاندازید، می‌توانید با به کارگیری نیرو‌های متخصص، کار خودتان را شرع کنید. ولی افراد متخصص استخدامی باید سابقه فعالیت در زمینه ساخخت چراغ رشد را داشته باشند. اگر بخواهید برای کار کوچک و یا خانگی اقدام به ساخت لامپ رشد گیاه بکنید، بهتر است این را نکنید. برای ساخت اولیه و تجهیز وسایل مورد نیاز هزینه زیادی مورد نیاز است. پس بهتر است به جای ساخت اقدام به خرید ان بکنیم.

بهتر است از جایی اقدام به خرید بکنیم، که از کارشناسان مخصوص براس ساخت نور رشد استفاده می‌کنند. و برای تمام کالاهایشان گارانتی در نظر گرفتند. اسمایلی فارم یک شرکت معتبر در  زمینه تولید نور رشد است، که گارانتی قابل قبولی دارد. و برای همه مشتریان با توجه به نیازان‌ها نور رشد متفاوتی دارد.

با توجه به توضیحات بالا  شاید بعضی‌ها دوباره وسوسه شوند، لامپ رشد را خودشان بسازند. البته این دسته از افراد حق دارند، تفاوت قیمت بین فروشنده‌ها خیلی زیاد شده و خریدار را سر در گم می‌کند. و شک در اصل و تقلبی بودن محصولات،‌ اقدام به ساخت در مشتری بیشتر می‌کند. ولی بهتر است از شرکت معتبر اقدام به خرید کنید. چون دیگر نیازی نیست برای ساخت هزینه‌های زیادی بکنید. در بعضی از فروشگاه‌ها  فروشنده‌ها ا کنار هم گذاشتن  چند LED اقدام به تولید و فروش نورهای رشد می‌کنند. چون ان‌ها علم الکترونیکی و کشاورزی کافی ندارند، کار را به صورت دیمی انجام می‌دهند. این کالاها نه گارانتی معتبری دارند و نه این علم را دارند، که بخواهیم از ان‌ها مشاوره بگیریم. و ترکیب چیدمان LED در این کالاها به صورت غیر اصولی است. چون گیاهان برای فتوسنتز به طیف‌های خاصی نیاز دارند، که کالاهای غیر اصولی فاقد این طیف‌ها است.

اقدام به خرید لامپ رشد گیاه

استفاده از چراغ رشد برای گیاهانی که نور کافی دریافت نمی کنند، می‌تواند بسیار کارامد باشد. البته نورهای رشد خانگی بسیار کم مصرف هستند. و همه نیازهای نوری گیاه را برطرف می‌کنند. پس در جاهای کم نور یا جاهایی که اصلا نور وجود ندارد می‌توان از لامپ رشد استفاده کرد. البته باید مراقب باشیم که بیشتر گیاهان اپارتمانی نیاز مستقیم به نور خورشید ندارند.

حالا سوال پیش می‌اید از کجا باید چراغ رشد گیاه بخریم، که همه نیاز‌های نوری گیاه را برطرف کند و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. البته باید از جایی بخریم که قبل از خرید بتوانیم راجع انواع نورها از ان‌ها مشاوره علمی بگیریم. گرفتن مشاوره علمی می‌تواند کمک شایانی در خرید بکند. شما فرض کنید یک نفر قبل از خرید شما را راهنمایی می‌کند که چه محصولی را بخرید.

اسمایلی فارم امکان خرید حضوری و انلاین دارد، که در هر دو حالت می‌تواند به شما مشاوره بدهد، و شما را در خرید راهنمایی بکند. تمام محصولات اسمایلی فارم از کیفیت بالایی برخوردارد هستند، که می‌توانید با نمونه‌های خارجی مقایسه کنید. تمام محصولات دارای گارانتی سلامت هستند، که خیال شما را از خرید راحت می‌کند.

1 دیدگاه دربارهٔ «ساخت لامپ رشد گیاه;

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم