در امد ۴ میلیارد تومانی خراسان جنوبی از گل رز

در امد ۴ میلیارد تومانی خراسان جنوبی از گل رز

گلخانه هیدروپونیک


درآمد ۴ میلیارد تومانی خراسان جنوبی از تولید گل رز

گلخانه هیدروپونیک

ایسنا/خراسان جنوبی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، تولید گل رز در گلخانه‌های پرورش گل رز استان را ۸۰۰ هزار شاخه گل در هشت ماه گذشته اعلام کرد و افزود: تولید گل رز بیش از ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان درآمد در ۸ ماه گذشته نصیب بهره برداران این بخش کرد.

عبدالرضا رضایی، شب گذشته سوم دی با بیان اینکه تعداد گلخانه‌های زیرکشت گل رز در استان ۲ گلخانه است، گفت: این گلخانه ها در وسعت ۱.۵ هکتار کشت ۱۴ رقم (رنگ متفاوت) گل رز است.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: ۷۲۰ هزار شاخه بریده گل رز به استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان ارسال شده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار شاخه گل رز در دو گلخانه هیدروپونیک خراسان جنوبی تولید می‌شود.

گلخانه هیدروپونیک

امروزه گلخانه‌های هیدروپونیک میان گلخانه داران یا تولیدکنندگان طرفداران زیادی را پیدا کرده‌است؛ اما این روش نیز مانند سایر روش‌های کشت دارای مزایا و معایب مختلفی می‌باشد، کشت گلخانه‌ای به تغییرات فصلی و شرایط آب و هوایی ارتباطی نداشته و اساس کار آن آب و مواد غذایی می‌باشد؛ بنابراین دیگر اثری از آلودگی و بیماری و ضدعفونی خاک نخواهد بود چون با استفاده از آب و حرکت چرخشی و صرفه جویی در مصرف آن، شرایط مناسبی برای رشد گیاهان فراهم می‌شود. در گلخانه‌های هیدروپونیک علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب در عین افزایش بازدهی محصول، هزینه‌های تولید نیز کاهش پیدا می‌کند. درراه اندازی و ساخت گلخانه‌های هیدروپونیک برای لوله کشی و آبرسانی درآن باید با یک کارشناس متخصص دراین زمینه نیز مشاوره بگیرید، در گلخانه هیدروپونیک با کار به صورت طبقاتی می‌توان تولید را با توجه به نیاز بالا برد. برای ادامه مقاله می‌توانید کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم