درآمد 20 میلیون دلاری با فروش و صادرات محصولات گلخانه ای

درآمد 20 میلیون دلاری با فروش و صادرات محصولات گلخانه ای

صادرات محصولات گلخانه‌ای

با فروش و صادرات محصولات گلخانه ای استان مرکزی، پیش بینی می شود امسال از 180 هکتار فضای گلخانه ای 20 میلیون دلار ارز عاید کشور شود .

درآمد 20 میلیون دلاری با فروش و صادرات محصولات گلخانه ایبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ سالانه 51 هزار تن انواع محصولات سبزی و صیفی از گلخانه های استان مرکزی برداشت می شود و پیش بینی شده است امسال از 180 هکتار فضای گلخانه ای 20 میلیون دلار ارز عاید کشور شود . 

صادرات محصولات گلخانه‌ای
صادرات محصولات گلخانه‌ای

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: با فعالیت شهرک های گلخانه ای استان برداشت محصولات سبزی و صیفی رونق گرفته است و گلخانه داران ضمن تامین نیاز کشور محصولات تولیدی خود را به کشورهای روسیه ، عراق و حاشیه خلیج فارس نیز صادر می کنند .
زارعی افزود: شهرک گلخانه ای امان آباد با فعالیت 100 گلخانه دار یکی از بزرگترین شهرک های گلخانه ای کشور است و گلخانه داران با صادرات مستقیم دو محصول گوجه و فلفل دلمه ، کار خویش را رونق بخشیده اند  وی ارزش صادراتی سالانه این دو محصول را 10 میلیون دلار دانست و گفت :  70 درصد محصولات این گلخانه های کیفت صادراتی دارند .


کارشناس جهاد کشاورزی هم گفت : از مهر پارسل نشاء های اصلاح نژاد شده گوجه فرنگی و فلفل دلمه وارد این گلخانه ها شد و با وجود گذشت یکسال گلخانه داران همچنان محصول برداشت می کنند .
اسدی عملکرد 10 برابری هر هکتار گلخانه نسبت به فضای باز ، کم آب بر بودن و کنترل آفات را از اصلی ترین مزیت های کشت گلخانه ای عنوان کرد .
12 هزار هکتار از اراضی ایران زیر کشت محصولات سبزی و صیفی گلخانه ای است و هر سال از این سطح 3 میلیون تن محصول برداشت می شود .
هر ساله با فروش محصولات صیفی 500 میلیون دلار ارز عاید کشورمان می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم