گلخانه‌های هوشمند چگونه کشاورزی را تغییر می‌دهند؟

گلخانه‌های هوشمند چگونه کشاورزی را تغییر می‌دهند؟

این روزها واژه فناوری‌های هوشمند و بهره‌وری تا حدودی با هم مترادف هستند. مطالعات موجود نشان می‌دهد بیش از ۴۰ درصد آمریکایی‌ها از فناوری‌های هوشمند برای قدرت بخشیدن به خانه‌هایشان استفاده می‌کنند و واضح است که افراد دوست داشته باشند از این فناوری‌ها برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌شان بهره ببرند. در میان همه فناوری‌های هوشمند که راه‌حل‌های موثری ارائه می‌کنند، اینترنت اشیا بیشتر از هر چیز دیگری به افراد کمک کرده است تصمیمات مبتنی بر داده را اتخاذ کنند. بسیاری از وظایف همچون روشن کردن لامپ، خاموش کردن آن، قفل کردن درب یا آب دادن به گیاهان و کنترل گلخانه‌ها، با استفاده از اینترنت اشیا بسیار آسان‌تر صورت می‌پذیرد و بهره‌وری را افزایش می‌دهد. تنها افراد نیستند که از اینترنت اشیا نفع می‌برند. شرکت‌ها در صنایع مختلف هم می‌توانند از فناوری‌های هوشمند برای بهبود فضای کارشان استفاده کنند. گلخانه‌های هوشمند نمونه خوبی در این زمینه است. با بازار گلخانه‌های هوشمند جهانی که تا سال ۲۰۲۰ به ۱٫۲ میلیارد دلار خواهد رسید، شرکت‌های اینترنت اشیا سیستم‌های جدیدی را توسعه داده‌اند که به شما کمک می‌کند به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

اتوماسیون بخش کشاورزی را تغییر داده است. در این مقاله می‌خواهیم دلیل محبوبیت گلخانه‌های هوشمند را بررسی کنیم و ببینیم این‌ها چگونه کار می‌کنند. شما می‌توانید از اتوماسیون برای مراقبت از گل‌ها و گیاهان خود استفاده کنید و در زمان و هزینه‌تان صرفه‌جویی نمایید.

گلخانه‌ها در حال تکامل هستند اما هدفشان هنوز یکسان است

ممکن است گلخانه‌ها روز به روز توسعه یابند اما هدفشان تغییر نکرده است. گلخانه‌ها هر روز برای رشد گیاهان مختلف به کار می‌روند و به شما کمک می‌کنند محیط کنترل شده‌ای داشته باشید. با اینکه هدف از طراحی گلخانه‌ها یکسان مانده است اما این‌ها در طول چند دهه گذشته دچار تغییرات قابل توجهی شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها معرفی اتوماسیون بوده است. گلخانه‌های مدرن می‌توانند فاکتورهای زیست‌محیطی که بر روی دانه‌ها اثر می‌گذارد را کنترل و بهینه‌سازی کنند. از جمله این فاکتورها می‌توان به دما، تهویه، قرار گرفتن در معرض نور و سایر موارد اشاره کرد. این موضوع افراد را مطمئن می‌کند که شرایط رشد بهینه‌ای دارند و به خوبی از انرژی استفاده می‌شود.

بهینه‌سازی کارگران با گلخانه‌های هوشمند

با اینکه اینترنت اشیا برای دلایل مختلفی توسعه یافته است اما یکی از بزرگ‌ترین تاثیراتش، پتانسیل آن برای حفظ زمان و هزینه هاست. به کمک گلخانه‌های هوشمند افراد می‌توانند تعداد کارگرانی که برای کنترل محیط نیاز هست را کاهش دهند و دیگر برای کنترل، مدیریت و حفظ گلخانه به کارگران زیادی نیاز نداشته باشند.

گیاهان داخل خانه: چگونه این گیاهان را رشد دهیم و از آن‌ها نگه‌داری کنیم؟

گلخانه‌های مدرن هوشمند امروزی خودکار هستند و به افراد اجازه می‌دهند گلخانه‌ها را راحت‌تر مدیریت کنند و محیط آن را به کمک یک دکمه مدیریت نمایند. این نوع گلخانه‌ها از نیمه اتوماتیک تا تمام اتوماتیک متغیر خواهند بود. گزینه‌های تمام اتوماتیک بهترین گزینه برای کشاورزانی هستند که می‌خواهند آزادی عمل داشته باشند و بدون نگرانی از گیاهانشان به کارهایشان بپردازند. به عنوان مثال گلخانه Emerald Kingdom را در نظر بگیرید. این شرکت گلخانه‌هایی را پیشنهاد می‌کند که کاملا خودکار هستند و با استفاده از پلتفرم‌های موبایل کنترل می‌شوند. کشاورزان می‌توانند محیط را به کمک برنامه کنترل کنند و فاکتورهای کلیدی که بر روی نتایج دانه‌ها اثر می‌گذارند را انطباق دهند.

اجزای تشکیل‌دهنده کلیدی برای گلخانه‌های هوشمند

گلخانه‌های هوشمند خودکار هستند و شبیه فناوری‌های هوشمندی هستند که در سایر زمینه‌ها می‌توانید بیابید. اما قابلیت خودکارسازی در این شرایط فقط به روشن یا خاموش کردن لامپ محدود نمی‌شود. گلخانه‌های هوشمند می‌توانند بیشتر فاکتورهای مهم که بر روی نتایج دانه‌ها اثر می‌گذارد را کنترل کنند. از جمله این فاکتورها می‌توان به دما، نور، تهویه و رطوبت اشاره کرد. گلخانه‌های هوشمند از یادگیری ماشینی برای پردازش و به خاطرسپاری اطلاعات استفاده می‌کنند و بر اساس یافته‌های خود توصیه‌هایی در اختیارتان می‌گذارند. کشاورزان می‌توانند از پلتفرم‌های موبایلی خود برای تنظیم فاکتورهای کلیدی استفاده کنند تا به نتیجه بهتری برسند. در هر صورت، داشتن قدرت برای تنظیم محیط یا استفاده از دستگاه موبایلی کنترل بیشتری به شما می دهد.

سخن پایانی

با رواج اینترنت اشیا انقلاب بزرگی در بسیاری از صنایع شکل گرفت. کشاورزی یکی از مهم‌ترین صنایعی است که با پیدایش اینترنت اشیا مورد تغییر وتحول بسیار زیادی قرار گرفت. به طوری که بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی در گلخانه‌هایی تولید می‌شود که با استفاده از اینترنت اشیا، به صورت کاملا خودکار عمل می‌کنند و موجب بهره‌وری بیشتر می‌شوند. این گلخانه‌ها، گلخانه‌های هوشمند محسوب می‌شوند. هزینه راه‌اندازی این گلخانه‌ها نسبت به گلخانه‌های معمولی بیشتر است اما صرفه اقتصادی آن‌ها به مرور زمان از گلخانه‌های عادی بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم