9 گیاهی که می توانید در هیدروپونیک کشت کنید

9 گیاهی که می توانید در هیدروپونیک کشت کنید

9 گیاهی که میتوانید در سیستم هیدروپونیک کشت کنید

هیدروپونیک شیوه ای رو به پیشرفت برای رشد سبزیجات خوراکی در خانه است. باغبانان جدید که به این عرصه وارد میشوند غالباً کنجکاوند که بدانند کدام محصول برای کشت مناسب تر است و بازدهی بیشتری دارد

دلایل زیادی وجود دارد که افراد به این روش کشت روی آورده اند. مهم نیست که دلیل این امر کمک به نجات سیاره یا کاهش صورت حساب های مواد غذایی باشد. هیدروپوینک یک روش عالی برای انجام این کار و موارد دیگر است.

در حالی که همه گیاهان در یک محیط هیدروپونیک رشد نمی کنند، بسیاری از آنها گزینه های مناسبی برای پرورش در سیستم هیدروپونیک هستند. بنابراین در اینجا نه گیاه برتری که بازدهی مناسبی برای کشت در سیستم هیدروپونیک دارند را معرفی میکنیم. کشت برخی از آنها بسیار آسان است در حالی که برخی دیگر نیاز به تلاش و فضای بیشتری دارند اما با این وجود ، همه آنها ارزش افزودن به سیستم هیدروپونیکی را دارند.

در این جا ما هر یک از نه گیاه را بررسی میکنیم و سیستم مناسب برای کشت را معرفی میکنیم.

بهترین سبزیجات برای هیدروپونیک

کاهو

کاهو برگ یک گزینه عالی برای کشت هیدروپونیک است. در ساده ترین سیستم ها رشد می کند و نیاز به حداقل توجه دارد. در حین کشت، می توانید برگهای خارجی را از کاهو خود برداشت کنید ، به این معنی که میتوانید با یک بار کشت برای مدت زیادی کاهوی تازه داشته باشید. با قطع شدن برگها ، برگهای داخلی به سرعت رشد می کنند تا جای آن ها را بگیرند.

انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد و بیشتر آنها برای رشد این روش مناسب هستند. انواع متداول تر:

تام تام

بوستون

کوه یخ

نیویورک

رومینا

Buttercrunch Bibb

سیمپسون

سبز تیره والدمن

کاهو برای رشد در سیستم های NFT ، DWC و Ebb و Flow مناسب است. اگر دما برای آنها خیلی بالا، کاهو می تواند تلخ شود. کاهو همچنین به سطح بالای نیتروژن علاقه دارد.

کلم پیچ

کلم پیچ یکی از بهترین سبزیجات است که به دلیل فواید آن برای سلامتی و عطر و طعم خوشمزه اش بسیار کشت می شود. این محصول می تواند از بذر جوانه زده شود و پس از شروع رشد ، می تواند طیف گسترده ای از دما از 45 تا 85 درجه فارنهایت را تحمل کند.

از بذر تا برداشت حدود ده هفته طول می کشد ، اما مانند کاهو ، می توانید 30٪ از برگ های گیاه را برداشت کنید. دوباره برگهای جدید رشد می کنند و می توانید مدت زمان برداشت محصول در سیستم خود را تمدید کنید. در صورت پیوند ، می توانید زمان کاشت تا برداشت را تا حدود 6 هفته کاهش دهید. یک ویژگی خوب در مورد کلم پیچ هنگام رشد در داخل خانه این است که بسیاری از آفات آن را هدف قرار نمی دهند.

انواع اصلی آن کلم پیچ فرفری (نوع معمولی است که در فروشگاه های مواد غذایی فروخته می شود) ، کلم پیچلاسیناتو (شیرین تر و دارای برگ های طولانی تر) و کلم پیچقرمز روسیه است. این تنوع شیرین ترین شماست که می توانید رشد کنید و ظاهری قرمز رنگ دارد.

اسفناج

به عنوان یکی دیگر ازگیاهان هوا خنک، این محصول برای رشد در کنار کاهو و کلم پیچ مناسب است. هر دمای بیش از 75 درجه فارنهایت باعث می شود گیاه دچار آسیب شود. می توان آن را از بذرها پرورش داد و بسیاری از پرورش دهندگان هیدروپونیک تا سه هفته قبل از کاشت، بذرهای خود را در یخچال قرار می دهند. بدین ترتیب گیاهانی سالم تر و قوی تر ایجاد می شوند.  این گیاه معمولا 12 ساعت از نور خورشید را نیاز دارد اما چون گیاهی هوا خنک است لامپ های فلوئورسنت گزینه مناسب تری هستند.

 

هنگامی که تقریبا زمان برداشت محصول است می توانید درجه حرارت را پایین بیاورید زیرا این امر باعث شده تا محصول شیرین تر شود. اما با این کار رشد گیاه کند خواهد شد. توصیه می شود برای جلوگیری از داشتن مزه تلخ ، بیشتر به کمیت فکر کنید تا کمیت.

 

اکثر سیستم ها برای اسفناج مناسب هستند ، اما فقط به یاد داشته باشید که آنها را با چند هفته فاصله کشت کنید تا همیشه برداشت داشته باشید. سیستم raft (کشت شناور) می تواند برای این موارد مناسب باشد زیرا می تواند برای کاهو و کله نیز به کار برده شود.

خیار

رشد خیار در هیدروپونیک می تواند بسیار سودمند باشد. این سبزیجات عاشق شرایطی هستند که به آنها داده می شود. گرما ، مواد مغذی و رطوبت زیاد برای این گیاهان عالی است. پرورش دهندگان از عملکرد آنها شگفت زده می شوند زیرا به سرعت تبدیل به یکی از بالاترین سبزیجات با میوه می شوند که می توانید کشت کنید.

 

دمای ایده آل برای رشد بهینه دقیقاً در خارج از محدوده گیاهان برگی قبلی است. آنها می توانند در بازه 60 تا 82 درجه فارنهایت رشد کنند. این امر آنها را برای رشد در کنار دو محصول بعدی در لیست ایده آل می کند.

 

خیار برای رشد به pH برابر 5.8 با EC بین 1.8 و 2 نیاز دارد.

 

دشوارترین چیز در مورد رشد خیار این است که آنها گیاهان بوته ای هستند و به داربست احتیاج دارند. این امر باعث می شود که سیستم مناسب برای آن ها سیستم جزر و مدی و یا هر سیستمی مخزنی دیگر باشد. مراقب آفات مانند کنه ، تریپس ، پشه های سفید و شته ها باشید. این حشرات دوست دارند از محصولات خیار استفاده کنند.

گوجه

هنگامی که تولید کنندگان به سمت گوجه فرنگی حرکت می کنند ، این نشان می دهد که آنها سیستم خود را درک می کنند و مایلند به سطح بعدی بروند. داشتن عرضه مداوم گوجه فرنگی تازه چیزی است که هیدروپونیک برای آن به وجود آمده است.

 

این گیاهان از نظر تمایل آب و هوایی مانند خیار هستند. با این حال آنها سطح EC را که از سطح 2 شروع می شود و تا 5 می رسد ترجیح می دهند ، بنابراین بهتر است گوجه در یک سیستم جدا کشت شود.

pH ایده آل بین 5.5 تا 6.5 و درجه حرارت بین 58 تا 79 درجه فارنهایت است. انتهای بالای دامنه ترجیح داده می شود.

 

آنها را می توان از بذر کاشت ، اما قلمه یا نهال توصیه می شود زیرا رشد گیاهان بارور از بذر بسیار طولانی طول می کشد. انواع مختلفی وجود دارد ، با این حال انواع بوته ای محبوب هستند زیرا کنترل و برداشت از آنها ساده تر است.

 

گوجه فرنگی می تواند از آفات و بیماری های مختلفی مانند کنه های عنکبوتی ، شته ها ، ویروس موزائیک و موارد دیگر رنج ببرد.

تربچه

اگرچه بیشتر سبزیجات ریشه ای برای رشد هیدروپونیک ایده آل نیستند، اما تربچه متفاوت است. تربچه یک محصول خنک هوا است پس میتواند با چند گیاه اول لیست در یک محل کاشته شود. همچنین تربچه از سرعت رشد بسیار بالایی برخوردار است و یکی از ساده ترین گیاهان برای کشت هیدروپونیک است.

pH حدود 6 تا 7 مورد نیاز است و دمای مورد نیاز آن بین 50 تا 65 درجه فارنهایت است. تربچه های قد بلند میتوانند دمای بیشتری نسبت به تربچه های کوتاه تحمل کنند. سطح EC نیز باید بین 1.6 تا 2.2 باشد.

این گیاهان نور کمی نیاز دارند. حداقل 6 ساعت در روز اما به صورت ایده آل 8 تا 10 ساعت در روز مناسب است.

برای کشت تربچه قلمه و نهال توصیه نمی شود ، و بهتر است از بذر کشت شود. از جوانه زنی تا برداشت می تواند به مدت سه یا چهار هفته زمان نیاز داشته باشد.

شایع ترین مشکلات مربوط به تربچه این است که اگر مرطوب نگه داشته نشوند به راحتی پژمرده می شوند و خیس بودن بیش از حد موجب پوسیدگی ریشه ها می شود.
لوبیا

تقریباً هر نوع لوبیا را می توان در یک باغ هیدروپونیک پرورش داد. صدها نوع لوبیا وجود دارد ولی بهترین آن ها برای کشت هیدروپونیک رانر ، استرینگ ، لوبیای قطبی و لوبیای بوش می باشد. پرورش آن ها نسبت به تلاش مورد نیاز برای کشت سودمند خواهد بود. برخی از انواع لوبیا نیاز به تلاش بیشتری برای کشت دارند چرا که گیاهانی بالارونده و بوته ای هستند و برای نگهداری نیاز به داربست دارند.

لولبیا ها هنگام رشد از بذر ، جوانه زنی سریع دارند و می توانند کمتر از دو هفته جوانه زنی کنند. حتی ممکن است مشاهده کنید که برخی از انواع آن تقریباً هفت روزه جوانه زنی میکنند.

وقتی که در حال رشد هستند و متوجه وجود دو برگ سالم در گیاه شدید می توانید آن را به سیستم خود منتقل کنید. اگر لوبیا از نوع بوش باشد هر گیاه بایستی با گیاه بعدی حداقل 4 اینچ و اگر از نوع قطبی باشد حداقل 6 اینچ فاصله داشته باشد.

یک نکته خوب در مورد لوبیا این است که خودشان گرده افشان می کنند. محیط کشت باید شل باشد بنابراین سنگریزه های هیدروتون یا ترکیبی از پرلیت و ورمی کولیت گزینه های خوبی هستند و چندین مزیت دارند. با pH خنثی ، پرلیت بر روی سطح شما تأثیر نمی گذارد و سنگریزه های رس بزرگ رطوبت و اکسیژن کافی به ریشه ها می دهند.

دوازده یا سیزده ساعت نور کافی است ، و دمای روزانه باید بین 70 تا 80 درجه فارنهایت باشد.

فلفل

فلفل ها گزینه مناسبی برای کشت در سیستم های هیدروپونیک هستند. بر خلاف موارد قبلی، فلفل می تواند میوه بزرگی داشته باشد بنابراین بین هر دو محل کشت باید حدود 7 تا 9 اینچ فاصله وجود داشته باشد و در هر لیوان کشت نهایتا دو بذر کاشته شود.

فلفل برای رشد به 12 ساعت نور روزانه نیاز دارند. این میزان نبایستی از ده ساعت کمتر شود. همچنین این گیاه به ساعات تاریکی کافی نیز نیازمند می باشد. دمای روزانه بایستی بین 73 تا 80 درجه فارنهایت تنظیم شود. بنابراین گزینه مناسبی برای کشت در کنار خیار و گوجه می باشد.

نورپردازی باید حداکثر 12 ساعت در روز باشد و کمتر از 10 نباشد. علاوه بر این ، به مقادیر کافی در شب نیز نیاز خواهید داشت. دمای روزانه باید بین 73 تا 80 درجه فارنهایت باشد ، بنابراین آنها همراهان کاملی برای همراه داشتن خیار و گوجه فرنگی هستند.

فلفل به هنگام رشد نیاز به توجه ویژه ای دارد چرا که وقتی ارتفاق گیاه به 8 اینچ رسید جوانه های ساقه به هرس نیاز دارد. این به گیاه کمک می کند تا انرژی را بیشتر به میوه های درشت تر اختصاص دهد تا میوه های کوچک.

سطح pH باید بین 5.5 تا 7 باشد و EC باید در محدوده 3 تا 3.5 باشد.

کرفس

کرفس می تواند یکی از سبزیجات سخت تر برای رشد در یک محیط هیدروپونیک باشد ، اما به این معنی نیست که غیرممکن است. دانه های کرفس تا دو هفته زمان می برد تا جوانه زنی کنند که در مقایسه با سایر سبزیجات بسیار طولانی است. یک راه سریعتر استفاده از ساقه کرفس خریداری شده از فروشگاه است.

اگر ساقه را 2 اینچ را از پایین قطع کنید ، سپس در یک ظرف محتوی آب با دمای اتاق قرار دهید، پس از تنها یک هفته شروع به رشد می کند. کرفس به آب زیادی احتیاج دارد ، بنابراین یک سیستم مناسب برای انتخاب سیستم کشت شناور است. همراه با دانه های جوانه زنی ، برداشت کرفس پس از کاشت بذر می تواند در مجموع 4 ماه زمان نیاز داشته باشد.

کرفس سطح pH 6.5 را دوست دارد ، و سطح EC مواد مغذی باید 1.8 تا 2.4 باشد. دمای روز باید بین 58 تا 80 درجه فارنهایت باشد و فقط به حدود 6 ساعت در روز نیاز دارد.

اگرچه زمان کاشت کرفس بسیار طولانیست ولی کشت آن در یک سیستم خانگی با توجه به قیمت بالاتر آن در مغازه ها می تواند صرفه اقتصادی خوبی داشته باشد.

 

1 دیدگاه دربارهٔ «9 گیاهی که می توانید در هیدروپونیک کشت کنید;

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک در مجله اسمایلی فارم