نورهای مصنوعی و محلول غذایی هیدروپونیک

توضیحات کلی

اسمایلی فارم برای ارائه یک راه حل جامع به کشاورزان و گلخانه داران عزیز اقلام مصرفی مورد نیاز در گلخانه ها و مزارع عمودی را نیز به محصولات خود اضافه کرده است. دو دسته مهم از این اقلام نورهای مصنوعی و کودهای هیدروپونیک هستند. نورهای مصنوعی نورهای LED با طیف های خاصی هستند که برای رشد گیاه موثر و مفید می باشند. نور خورشید از طیف های مختلفی تشکیل شده است اما همه این طیف ها برای رشد گیاه مورد نیاز نیستند و بسیاری از این نور بازتاب شده و جذب گیاه نمی شود. بنابراین با استخراج طیف مورد نیاز گیاه برای فتوسنتز گیاه و تولید این نورها به صورت مصنوعی نورهای رشد گیاه تولید می شوند. با استفاده از این نورها امکان تاسیس مزارع عمودی حتی در محیط های سر بسته چون سوله های صنعتی نیز وجود دارد. این نورها از جدیدترین دانش روز بهره می برند و با تولید حرارت پایین و مصرف انرژی کم طول عمری بسیار بالا دارند.

کودهای هیدروپونیک اسمایلی فارم نیز برای کشت سبزیجات برگی و صیفی جات تهیه شده اند و در غلظت های مختلف قابل تهیه هستند که نسبت به سایر کودهای موجود بسیار مقرون به صرفه هستند.

محل‌های قابل اجرا

  • سوله‌های صنعتی
  • انبارهای با مساحت بیش از 400 متر
  • گلخانه‌های پلاستیکی یا پلی‌کربنات
  • مزارع هیدروپونیک، آیروپونیک و خاکی
  • منازل مسکونی
  • ادارات، هتل ها، لابی مجتمع ها و…

اسمایلی فارم یک استارتاپ حوزه کشاورزی هوشمند و مزارع عمودی است که در بهار سال 1399 کار خود را در شتابدهنده اسمارت‌ایکس شروع کرد. این استارتاپ با گسترش فعالیت خود و ثبت شرکت رسمی خود با عنوان شرکت مینو گستر هوشمند آبان، فعالیت خود را گسترش داده و اکنون انواع خدمات خانگی و صنعتی در حوزه کشاورزی را به هموطنان عزیز ارائه می‌نماید.

دسته‌بندی خدمات صنعتی

سیستم‌های تولید علوفه

پلتفرم مدیریت اقلیم گلخانه